Plánujete výstavbu nové kuchyně a zvažujete, co vše je k tomu zapotřebí? Pak si vezměte do ruky poznámkový blok a propisku nebo mikrotužku (žádný mobil) a zapisujte si vše, co vás v této souvislosti napadne:
Topení v podlaze – při výstavbě či rekonstrukci kuchyní na míru v Praze na Smíchově https://www.glanckuchyne.cz/cs/m-221-praha-smichov byste mohli začít, jak se říká: „od podlahy“. To znamená nechat zhotovit topení v podlaze a pokrýt ji vhodnou krytinou, například kamennou či keramickou dlažbou. Laminátová plovoucí podlaha se do kuchyní příliš nehodí pro případ, že by tu došlo k úniku vody, neboť laminát se rád kroutí.
Zdivo a příčky – kromě podlahy je zásadním krokem k počínající rekonstrukci kuchyně rozhodnutí, které příčky tu zachováte, které se vybourají anebo vyzdí. Musíte mít rozmyšleno, zda do kuchyně umístit i kout s jídelním stolem, kde budou případná okna a dveře, a zda chcete mít k dispozici i samostatnou spíž, anebo ukládat potraviny pouze do kuchyňské linky.
Elektroinstalace – už máte rozmyšleno, jak budou v kuchyni rozmístěné zásuvky? A už víte, kolik jich budete potřebovat, jak to bude s indukční varnou deskou, pokud jí chcete, kde bude připojená chladnička nebo případně vestavěná pračka a myčka nádobí? To vše konzultujte jak s kuchyňským studiem, tak i s elektrikářem.
Osvětlení – v podobném duchu se to odvíjí u osvětlení. Kromě centrálního svítidla tu budou nutná osvětlení pracovních desek a dalších prostor. Nezapomeňte, že kuchyně je především pracoviště, a tomu také musíte přizpůsobit osvětlení, abyste na práci dobře viděli a nestínili si.
Instalatérské rozvody – nová kuchyně vyžaduje i nové rozvody vody, plynu (pokud tu je k dispozici) a odpadu. Tyto práce přenechejte instalatérům, kteří tu připraví potřebné zázemí pro umístění kuchyňské linky a spotřebičů. Měli byste také již vědět, kde chcete mít dřez, aby to bylo ergonomické, a co nejpohodlnější.