Pracovní oblečení už není, co bývalo – naštěstí

Pokud bychom hovořili o pracovním oděvu s některým pamětníkem z uplynulého dvacátého století, pak by nám na otázku, co si představuje pod pracovním oděvem, odpověděl s největší pravděpodobností docela jednoduše. Čerpal by určitě z osobních zkušeností.

pracovní bunda

· Buď by se mohlo jednat o uniformu a pak mohlo být oblečení do zaměstnání většinou docela slušivé. Stačí si představit některé z nich.
– Letuška.
– Voják z povolání.
– Pokojská v luxusním hotelu.
– Poštovní doručovatelka.
– Zdravotní sestra.
· Nebo mohlo jít o oblečení, které si pracovník zvolil sám nebo bylo jakýmsi standardem.
– U dělnických profesí to bylo docela jasné.
– Ženy, které pracovaly v uzavřených dílnách, nosily neforemné zástěry. Ty, které pracovaly venku, oblékaly montérky. Muži se do montérek soukali automaticky.

dělnice

Informuje i zahřeje

Doba se však mění. A je dobře, že i v tomto oboru. Už naštěstí nevypadáme všichni stejně, protože to působilo tak trochu smutným dojmem. Dnes se většinou zaměstnavatelé, kteří bývají i majiteli firmy, snaží své pracovníky oblékat vkusně. Sice to nedělají pouze z důvodu spokojenosti svých pracovníků, ale důležitý je výsledek.

· Využívají totiž možnosti uvést název své firmy právě na pracovní oblečení svých zaměstnanců.
Součástí pracovního oděvu nemusí být jen klasická pracovní bunda, pracovní bundy mají mnohem širší využití. Jak už bylo řečeno, poznáte dnes většinou, kam který pracovník patří a jaké produkty nebo služby firma, u které pracuje, nabízí. Vrchní součást pracovního oblečení může být i pohodlná, a hlavně praktická vesta s mnoha kapsami i přihrádkami. Pokud se ale pracovníci firmy pohybují v blízkosti komunikací, pak je nezbytností umístit na jeho oblečení reflexní prvky, které zaručí jeho bezpečnost. Pracovní oděv tedy není jen ochranou před povětrnostními vlivy, ale má mnohem více funkcí.

Rate this post